logo
CZEN

Reiki

Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.

Reiki je jednoduchá, přímá a dostupná terapie pomocí rukou, která vznikla na konci 19. století v Japonsku a do západního světa se dostala z Kalifornie a Havajských ostrovů. Vznikla z odkazu a zkušeností dr. Mikao Usuiho.

Dr. Makao Usui začal mimo jiné vyučovat pět zásad Reiki, které mají pomoci lidem získat pozitivní přístup k životu, klid v duši a podpořit tak hojivý účinek.

Zásady:

  • Oprostěte se od úzkosti a trápení.
  • Oprosti se od hněvu.
  • Buď čestný a poctivý ve svém konání.
  • Respektuj každého, s kým se setkáš. Respektuj sebe.
  • Projevuj vděčnost všem živému.

Reiki vychází z myšlenky existence univerzální životní energie. Je to metoda, při níž se terapeuticky působí přikládáním rukou tak, aby mohla energie zase volně proudit tělem.

Je to metoda uzdravování, při níž se uvolňují blokády, dochází ke zvýšení energie, zmírnění bolesti. Umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie.

Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně Reiki od Reiki mistra.

Reiki je vhodnou doplňkovou terapií k lékařské péči. Používá ji mnoho masérů, fyzioterapeutů, zdravotních sester a lékařů.